VI FÅR LANDETS SMÅFÖRETAGARE ATT VÄXA

Sälja/Byta/Hyra ut stödrätt

På den här sidan finns lantbrukare som är intresserade av att sälja/byta/hyra ut stödrätter. Önskar du komma i kontakt med någon på listan klickar du på kontaktpersonen och skickar ett e-postmeddelande eller ringer det aktuella kontoret.

Observera! Värdet på stödrätterna är exkl. förgröningsstöd. Uppfyller man kraven för förgröning är förgröningsstödet 54,05% av stödrättsvärdet.

 

Dag Typ av stödrätt Antal Genomsnittligt värde per stödrätt (Euro) Önskat pris per stödrätt i kr (exkl moms) Övrigt Kundansvarig Kontor
170216 Vanlig stödrätt _ V 86,79 115,87 2 ggr utbetalningsvärdet Sälja stödrätt Hannes Rydmark, 018-569641, hannes.rydmark@lrfkonsult.se Uppsala
170226 Vanlig stödrätt _ V 65,28 157,21 Bud Sälja stödrätt Anders Dahlsjö, Endast e-post, anders.dahlsjo@lrfkonsult.se Ystad
170303 Vanlig stödrätt _ V 4,55 135,52 2500 Sälja stödrätt Hannes Rydmark, 018-569641, hannes.rydmark@lrfkonsult.se Uppsala
170306 Vanlig stödrätt _ V 5,04 133,70 2500 Sälja stödrätt Sören Söderteg, 013-377003, soren.soderteg@lrfkonsult.se Linköping
170306 Vanlig stödrätt _ V 48 120 2 ggr stödrättsvärdet Sälja stödrätt Pernilla Salevid, 0494-13522, pernilla.salevid@lrfkonsult.se Kisa
170307 Vanlig stödrätt _ V 5,12 124,41 Bud Sälja stödrätt Maria Dahlqvist, 0431418117, maria.dahlqvist@lrfkonsult.se Ängelholm
170310 Vanlig stödrätt _ V 5 124,41 bud Sälja stödrätt Petra Nilsson, 011-19 49 27, petra.nilsson@lrfkonsult.se Norrköping
170314 Vanlig stödrätt _ V 4,1 114,7 bud Sälja stödrätt Emil Mossberg, 034629718, emil.mossberg@lrfkonsult.se Falkenberg
170314 Vanlig stödrätt _ V 4,00 102,9 2000 Sälja stödrätt Viktor Assmundson, 0431-418155, viktor.assmundson@lrfkonsult.se Ängelholm
170315 Vanlig stödrätt _ V 8 160,23 2300 Sälja stödrätt Patrik Andersson, 0410-52912, patrik.andersson@lrfkonsult.se Trelleborg
170316 Vanlig stödrätt _ V 4 123 2100 Sälja stödrätt Oskar Karlsson, 011-194942, oskar.karlsson@lrfkonsult.se Norrköping
170316 Vanlig stödrätt _ V 19 193,96 2900 Sälja stödrätt Sören Söderteg, 013-377003, soren.soderteg@lrfkonsult.se Linköping
170321 Vanlig stödrätt _ V 5 113 2000 Sälja stödrätt Carl Dyrendahl, 0346-29707, carl.dyrendahl@lrfkonsult.se Falkenberg
170322 Vanlig stödrätt _ V 4 115,68 2100 Sälja stödrätt Anna-Karin Svensson, 0515-723031, anna-karin.svensson@lrfkonsult.se Falköping
170322 Vanlig stödrätt _ V 11,1 124,55 2100 Sälja stödrätt Oskar Karlsson, 011-194942, oskar.karlsson@lrfkonsult.se Norrköping
170322 Vanlig stödrätt _ V 1,59 99,84 1350 Sälja stödrätt Sören Bryngelsson, 0586-19312, soren.bryngelsson@lrfkonsult.se Kristinehamn