VI FÅR LANDETS SMÅFÖRETAGARE ATT VÄXA

Sälja/Byta/Hyra ut stödrätt

På den här sidan finns lantbrukare som är intresserade av att sälja/byta/hyra ut stödrätter. Önskar du komma i kontakt med någon på listan klickar du på kontaktpersonen och skickar ett e-postmeddelande eller ringer det aktuella kontoret.

Observera! Värdet på stödrätterna är exkl. förgröningsstöd. Uppfyller man kraven för förgröning är förgröningsstödet 54,05% av stödrättsvärdet.

 

Dag Typ av stödrätt Antal Genomsnittligt värde per stödrätt (Euro) Önskat pris per stödrätt i kr (exkl moms) Övrigt Kundansvarig Kontor
170306 Vanlig stödrätt _ V 48 120 2 ggr stödrättsvärdet Sälja stödrätt Pernilla Salevid, 0494-13522, pernilla.salevid@lrfkonsult.se Kisa
170307 Vanlig stödrätt _ V 5,12 124,41 Bud Sälja stödrätt Maria Dahlqvist, 0431418117, maria.dahlqvist@lrfkonsult.se Ängelholm
170322 Vanlig stödrätt _ V 4 115,68 2100 Sälja stödrätt Anna-Karin Svensson, 0515-723031, anna-karin.svensson@lrfkonsult.se Falköping
170322 Vanlig stödrätt _ V 11,1 124,55 2100 Sälja stödrätt Oskar Karlsson, 011-194942, oskar.karlsson@lrfkonsult.se Norrköping
170327 Vanlig stödrätt _ V 2,47 114,72 1800 Sälja stödrätt Tomas Nilsson, 018-677965, tomas.nilsson@lrfkonsult.se Uppsala
170331 Vanlig stödrätt _ V 9,57 101 Bud Sälja stödrätt Klas Olsson, 0150-77445, klas.olsson@lrfkonsult.se Katrineholm
170331 Vanlig stödrätt _ V 32,67 123,27 2000kr Sälja stödrätt Alf Jernberg, 0171415066, alf.jernberg@lrfkonsult.lrf.se Enköping
170403 Vanlig stödrätt _ V 2,16 122,38 Bud Sälja stödrätt Oskar Odelström, 0152-24381, oskar.odelstrom@lrfkonsult.se Strängnäs
170403 Vanlig stödrätt _ V 30,26 101,5 1500 Sälja stödrätt Pär Nyström, 0910-717584, par.nystrom@lrfkonsult.se Skellefteå
170403 Vanlig stödrätt _ V 7,77 114,72 2000kr/st säljer bara hela posten. Sälja stödrätt Per Elander, 021-103568, per.elander@lrfkonsult.se Västerås
170403 Vanlig stödrätt _ V 4,53 114,72 2000kr/st säljer bara hela posten. Sälja stödrätt Per Elander, 021-103568, per.elander@lrfkonsult.se Västerås
170403 Vanlig stödrätt _ V 20,90 124,41 1900 Sälja stödrätt Alf Jernberg, 0171-41 50 66, alf.jernberg@lrfkonsult.se Enköping
170403 Vanlig stödrätt _ V 3,88 110,47 1800 Sälja stödrätt Hannes Rydmark, 018-569641, hannes.rydmark@lrfkonsult.se Uppsala
170403 Vanlig stödrätt _ V 0,81 100 1600 Sälja stödrätt Hannes Rydmark, 018-569641, hannes.rydmark@lrfkonsult.se Uppsala
170404 Vanlig stödrätt _ V 6,85 136,92 Bud Sälja stödrätt Maria Dahlqvist, 0431418117, maria.dahlqvist@lrfkonsult.se Ängelholm
170406 Vanlig stödrätt _ V 56 124,41 1800 eller bud Sälja stödrätt Axel Wachtmeister, 015577313, axel.wachtmeister@lrfkonsult.se Nyköping
170406 Vanlig stödrätt _ V 50 114,72 1700kr eller bud Sälja stödrätt Nils Olsson, 0702450465, nils.olsson@lrfkonsult.se Nyköping
170406 Vanlig stödrätt _ V 5 133,7 Bud Sälja stödrätt Carl-Axel Andersson, 0431-41 81 26, carl-axel.andersson@lrfkonsult.se Ängelholm
170418 Vanlig stödrätt _ V 2,57 130,74 bud Sälja stödrätt Christine Andersson, 0431418107, christine.andersson@lrfkonsult.se Ängelholm
170419 Vanlig stödrätt _ V 4,05 108,71 Bud Sälja stödrätt Eva-Karin Fredholm, 0321-17389, eva-karin.fredholm@lrfkonsult.se Ulricehamn
170419 Vanlig stödrätt _ V 3,67 124,41 1700 Sälja stödrätt Bodil Hahn, 011-194913, bodil.hahn@lrfkonsult.se Norrköping
170420 Vanlig stödrätt _ V 8,00 114,42 1800 kr Sälja stödrätt Ann-Sofi Ignell, 0582-88712, ann-sofi.ignell@lrfkonsult.se Hallsberg
170427 Vanlig stödrätt _ V 27,91 105,04 Bud Sälja stödrätt Catharina Jonsson, 0140-65467, catharina.jonsson@hotmail.com Tranås
170427 Vanlig stödrätt _ V 8,43 115,05 Bud Sälja stödrätt Catharina Jonsson, 0140-65467, catharina.jonsson@hotmail.com Tranås
170428 Vanlig stödrätt _ V 10 102,7 1200 Sälja stödrätt Thomas Josefsson, 0370-692208, thomas.josefsson@lrfkonsult.se Värnamo