VI FÅR LANDETS SMÅFÖRETAGARE ATT VÄXA

Sälja/Byta/Hyra ut stödrätt

På den här sidan finns lantbrukare som är intresserade av att sälja/byta/hyra ut stödrätter. Önskar du komma i kontakt med någon på listan klickar du på kontaktpersonen och skickar ett e-postmeddelande eller ringer det aktuella kontoret.

Observera! Värdet på stödrätterna är exkl. förgröningsstöd. Uppfyller man kraven för förgröning är förgröningsstödet 54,05% av stödrättsvärdet.

 

Dag Typ av stödrätt Antal Genomsnittligt värde per stödrätt (Euro) Önskat pris per stödrätt i kr (exkl moms) Övrigt Kundansvarig Kontor
180301 Vanlig stödrätt _ V 0,91 186,84 En gång årsutebetalning Sälja stödrätt Bernt Fransson, 0271-29811, bernt.fransson2@lrfkonsult.se Edsbyn
180313 Vanlig stödrätt _ V 10,28 115,51 1500 Sälja stödrätt Kent Svensson, 0325-47496, kent.svensson@lrfkonsult.se Svenljunga
180314 Vanlig stödrätt _ V 16,94 122,05 Bud Sälja stödrätt Alf Jernberg, 0171-41 50 66, alf.jernberg@lrfkonsult.se Enköping
180320 Vanlig stödrätt _ V 48,79 116,67-123,99 Bud Sälja stödrätt Fredrik Billysson, 019-168352, fredrik.billysson@lrfkonsult.se Örebro
180323 Vanlig stödrätt _ V 9,70 140,24 Bud Sälja stödrätt Emma Andersson, 0417-18667, emma.andersson@lrfkonsult.se Österlen
180326 Vanlig stödrätt _ V 10 136,02 bud Sälja stödrätt Eva Blomdahl, 00-6182866, eva.blomdahl@lrfkonsult.se Uppsala
180326 Vanlig stödrätt _ V 25,19 143,6-134,5 1600 Sälja stödrätt Axel Wachtmeister, 015577313, axel.wachtmeister@lrfkonsult.se Nyköping
180327 Vanlig stödrätt _ V 10 118 1200 Sälja stödrätt Mats Thorelund, +46322666613, mats.thorelund@lrfkonsult.se Vårgårda
180327 Vanlig stödrätt _ V 10 118 500 kr för år 2018 Hyra ut stödrätt Mats Thorelund, +46322666613, mats.thorelund@lrfkonsult.se Vårgårda
180409 Vanlig stödrätt _ V 30,02 109,75 1200 Sälja stödrätt Bengt Martinsson, 0476-48791, bengt.martinsson@lrfkonsult.se Älmhult
180409 Vanlig stödrätt _ V 41,74 (122,05-146,10) 131,31 Bud Sälja stödrätt Jörgen Bengtsson, 0417-18665, jorgen.bengtsson@lrfkonsult.se Österlenkontoret (Tomelilla-Simrishamn)
180410 Vanlig stödrätt _ V 20,46 111,10 Bud på hela eller större delen av posten Sälja stödrätt Maria Dahlqvist, 0431418117, maria.dahlqvist@lrfkonsult.se Ängelholm
180411 Vanlig stödrätt _ V 5,3- 135,03 500kr/år Hyra ut stödrätt Emil Falk, 044208905, Emil.falk@lrfkonsult.se Kristianstad
180412 Vanlig stödrätt _ V 2,32 122 Bud Sälja stödrätt Fanny Althén, 0171415057, fanny.althen@lrfkonsult.se Enköping
180418 Vanlig stödrätt _ V 3,00 118,25€ 1100 Sälja stödrätt Sören Söderteg, 013-377003, soren.soderteg@lrfkonsult.se Linköping